BAKAN SELÇUK'TAN EĞİTİM ZİYARETİ

BAKAN SELÇUK'TAN EĞİTİM ZİYARETİ
Bu içerik 0 kez okundu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, çeşitli programlara katılmak üzere geldiği Ordu’da, eğitim konusunda çeşitli temaslarda ve istişarelerde bulundu.

Çeşitli programlara katılmak üzere Ordu'ya gelen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Ordu-Giresun Havalimanında Vali Seddar Yavuz ve protokol mensupları tarafından karşılandı.

Bakan Selçuk, ilk olarak Fatsa ilçesine gitti. Burada Selçuk'a Ordu Valisi Seddar Yavuz, AK Parti Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız, AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş ve beraberindeki protokol eşlik etti.

Selçuk, Fatsa Matematik Müzesi ve Bilim Evi’ni ziyaret ettikten sonra öğrencilerle ve öğretmenler ile sohbet etti. Yetkililerden bilgiler aldı.

Fatsa Bilim ve Sanat Merkezini de ziyaret eden Bakan Selçuk, öğrencilere bazı sorular sordu.

"Eğitim kalitesini gördük"

Ardından Ordu Valiliği'ni ziyaret eden ve İl Eğitim Değerlendirme Toplantısına katılan Selçuk, şunları kaydetti; "Ordu'nun eğitim özellikleriyle ilgili bir istişare ziyaretinde bulunuyoruz. Ordu'daki eğitim kalitesi hususunda alınan mesafeleri de görme fırsatımız oluyor. Sabah matematik müzesine uğradık ve Türkiye'de sayıları birkaç tane olan bu müzelerden bir tanesinin Ordu'da bulunuyor olması Türk eğitim sistemi açısından oldukça değerli. Bilim Sanat Merkezimizi de ziyaret ettik. Oradaki öğretmen ve öğrencilerimizin faaliyetlerini izleme imkanı doğdu. Bilim Sanat Merkezlerimizin eğitim kalitesi konusundaki desteği yadsınamaz. Ordu'daki bütün öğretim kademeleri okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerimizdeki mevcut durumu analiz etmek ve burada kalite konusunda daha fazla mesafe alma noktasında arkadaşlarımız beraber devam edecek. Ordu'daki bu karşılama ve destek için teşekkür ediyorum."

Ordu Üniversitesi Tıp Fakültesi Morfoloji Binası konferans salonunda 2023 Eğitim Vizyonu Tanıtım Toplantısına katılan Selçuk, burada bazı değerlendirmelerde bulundu.

Ak Parti İl Başkanlığını ziyaret eden Bakan Selçuk, Büyükşehir Belediyesi Ordu Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni gezdikten sonra milletvekilleri, hayırseverler, iş adamları ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle akşam yemeği yedikten sonra Ordu Giresun Havalimanı'ndan Ankara'ya hareket etti.   

Haber merkezi 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YENİ ORDUSPOR'DA 'SESSİZ' SÜREÇ!
YENİ ORDUSPOR'DA 'SESSİZ' SÜREÇ!
ANTRENÖRLERDEN ÖNEMLİ ZİYARET!
ANTRENÖRLERDEN ÖNEMLİ ZİYARET!