BAHÇESİNİ ŞEHİTLERE ADADI!

 BAHÇESİNİ ŞEHİTLERE ADADI!
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ali İslam 2016 yılında dikilen fındık bahçesini 15 Temmuz şehitlerine adadı.

Prof. Dr. Ali İslam yaptığı açıklamada şunları dile getirdi: “15 Temmuz akşamı hain ve kalleşçe yapılan darbe girişimi Türk milletini zayıflatmaya, kargaşa ve kaos oluşturmaya yönelikti. Üstün bir cesaretle silahsız direnişin kahramanlığı yazılmıştır. Mehmetçik ve halk elele destan yazmıştır. Şehitlerimizi unutmadık unutmayacağız, hainleri de.” dedi. 

"Açık hava müzesi olacak"
İslam, sözlerini şöyle tamamladı; “2016 yılında tesis edilen fındık bahçesini şehitlerimize adıyoruz. Bahçede 251 adet fındık ağacı var. Bu bahçe yaşayan fındık açık hava müzesi konumundadır. Ayrıca söz konusu alanda fındık tarımının tarihsel süreç içerisindeki aşamalarını konu alan müze yapılması da düşünülmektedir. Bu alanın hem Ordu hem ülkemiz hem de dünyada fındık konusunda önemli bir merkez olacağı düşünülmektedir. Bu alan “15 Temmuz arboretum ve açık hava müzesi, Fındıkpark” olarak sürdürülecektir.”
Ordu Hayat/Ahmet Bayrak

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!