Bağımlıların meskeni olan binalar yıkılıyor!

Bağımlıların meskeni olan binalar yıkılıyor!
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu’da madde bağımlılarının mesken tuttuğu 388 binaya yıkım kararı çıktı. Binalardan 86’sı yıkıldı.

Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Seddar Yavuz başkanlığında yapıldı. Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Vali Seddar Yavuz, Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Vali Yardımcıları Ekrem Ballı, Ahmet Arık, İl Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan, İl Jandarma Komutanı Albay Tolunay Başer, Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten, kaymakamlar, İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Başkan Yardımcısı Dr. Gülçin Karacakurt, Yeşilay İl Temsilcisi Cengiz Keskin ve daire müdürleri katıldı.

Narko Timler başarılı

Bağımlıkla Mücadele Toplantısının açılışında bir konuşma yapan Vali Seddar Yavuz, “Türkiye artık uyuşturucu konusunda transit bir ülke olmaktan çıkmış, hedef bir ülke haline gelmiştir. Hedef olması vesilesiyle de gençlerimizi, çocuklarımızı bu çağımızın hastalığı dediğimiz bağımlılıkla mücadele konusunda etkin bir tedbir almaya yöneltiyor. Bu mücadelenin birkaç ayağı var. Birinci ayağı arzı azaltmak. Arzı hatta mümkünse yok etmek. Bunu nasıl yapacağız? Bu birinci tedbir olarak devreye giriyor. Narko timleri geliştirdik. Şu anda ilimizde hiç olmadığı kadar başarılıyız. Özellikle 2017 ve 2018 yılında emniyet ve jandarma birimlerimiz konuyla ilgili çok ciddi başarılar elde ettiler kendilerini tebrik ediyor ve kutluyoruz. İkinci boyutu çocuklarımızı ve gençlerimize sahip çıkmak onların sevgi ve şefkat açığını kapatmak” dedi.

“Çocuklara sahip çıkıyoruz”

“Valilik olarak çeşitli projeler üretiyor, sosyal ekonomik destekler yapıyor, ÖNEM projesi gibi projeleri devreye sokuyoruz ve hiç kimsenin sahipsiz kalmaması için elimizden geleni yapmaya gayret ediyoruz” diyen Vali Yavuz, belediyelerimizin başta Büyükşehir Belediyemiz olmak üzere belediye başkanlarımızın desteğini alarak tam bir işbirliği ve koordinasyon içerisinde hareket ediyoruz. Bugün itibariyle 3.250 civarında hamimiz var. Özel nedenleri olan çocuklarımıza doğru bir rol model olma yolunda ciddi bir katkı sunuyor. Türkiye’de bu denli kapsamlı yürütülen çalışma yok. Bu projemizi Çalışma, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımızın yetkilileri ile paylaştım. Onlara da bu raporları verdim. Türkiye genelinde bu projenin yapılabileceğini söylemek istiyorum. Şu an itibariyle ÖNEM projesinde ulaştığımız 17.500 civarında çocuğumuz var. Yani elinden tutulması gereken 17.500 çocuğumuz var. Bu faaliyetleri yürütmez, sevgi ve şefkat açığını kapatmaz, sosyal ekonomik desteklerini yerine getirmez, insanları sokağa bırakırsanız, elbette bu problemler ile yüzleşmeniz kaçınılmaz olur. Sorun çıktıktan, kişi hasta olduktan, kişi bağımlı olduktan sonra doktor arar, tedavi ettirmek isteriz. O zaman çok geç oluyor. Bunun toplumsal bir maliyeti var” şeklinde konuştu.

86 bina yıkıldı

Metruk binalarla ilgili olarak da çalışmalar yapıldığını söyleyen Vali Yavuz, “Metruk binalar konusunu bütün kaymakamlarımızın, belediyelerimizin ihmal etmeden, ötelemeden çözüme kavuşturması önemli” diyerek, bugüne il genelinde 388 metruk bina tespit edildiğini, bunlardan ancak 86’sının yıkılabildiğini, geriye kalan metruk binaların en kısa sürede yıkılması gerektiğini ifade etti. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“YENİ BİR SAYFA AÇTIK”
“YENİ BİR SAYFA AÇTIK”
RÜSUMAT'IN KIZLARI 2.LİGİ İSTİYOR
RÜSUMAT'IN KIZLARI 2.LİGİ İSTİYOR