AYRIMCILIĞI ÖNLEYECEK ÇALIŞTAY!

AYRIMCILIĞI ÖNLEYECEK ÇALIŞTAY!
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu'da yerel medyaya yönelik, Medyada Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Medyada Çocuk Koruma Çalıştayları yapıldı.

Ordu Kadını Güçlendirme Derneği tarafından, Karadeniz Gazeteciler Federasyonu ve Ordu Barosu ortaklığında yürütülen ve İsveç Konsolosluğu Türk İsveç İşbirliği Birimi’nin desteklediği “Ayrımcılığa Karşı Sivil Toplum ve Yerel Medya İşbirliği Projesi” kapsamında sivil toplum kuruluşları ve yerel medya çalışanlarına yönelik Medyada Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Medyada Çocuk Koruma Çalıştayları gerçekleştirildi.


İnsan haklarına saygının geliştirilmesi, ayrımcılığın önüne geçilmesi ve toplumsal cinsiyet eşitliği kavramının yerleştirmesi amacıyla Ordu ve Giresun illerinde yürütülen proje kapsamında eğitimlerin tamamlanmasının ardından proje çalıştaylarla devam ediyor.

Daha önce Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Ulusal ve Uluslararası Hukukta Kadın ve Çocuk Hakları, Ayrımcılıkla Mücadele-Medyada Nefret Söylemi ve Medyada Çocuk Koruma eğitimlerinin gerçekleştirildiği proje kapsamında 22-23 Kasım 2019 tarihlerinde Giresun'da; 26 ve 30 Kasım 2019 tarihlerinde de Ordu’da Medyada Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Medyada Çocuk Koruma başlıklı çalıştaylar gerçekleştirildi.

Ordu ve Giresun illerinden farklı çalışma alanlarından sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin ve gazetecilerin katıldığı çalıştaylarda Medyada Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Sözleşmesi ve Medyada Çocuk Koruma Programı hazırlamak amacıyla atölye çalışmaları gerçekleştirildi.

Medyada ve yerel medyada kadınların ve çocukların temsilleri konusunda çeşitli tartışmaların yürütüldüğü çalıştayın moderatörlüğü Tuğba Kontaş Azaklı ve Aysun Aydın tarafından yürütüldü.


Nisan ayında başlayan ve 2019 yılı sonuna kadar devam edecek proje ile Ordu ve Giresun illerinde altı çalıştayın yapılması ve çalıştaylar sonuncunda “Yerel Medyada Cinsiyet Eşitliği Sözleşmesi” ve “Yerel Medyada Çocuk Koruma Politikası”nın oluşturulması hedefleniyor.

Haber merkezi 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor