AYRIMCILIĞA KARŞI EĞİTİM!

AYRIMCILIĞA KARŞI EĞİTİM!
Bu içerik 0 kez okundu.

Türk İsveç İşbirliği İle Karadeniz’de Yerel Medya ve Sivil Toplum İşbirliği kapsamında Ordu'da STK'lara ve yerel medyaya yönelik kadın ve çocuk hakları eğitimi verildi.

 

Ordu Kadını Güçlendirme Derneği tarafından, Karadeniz Gazeteciler Federasyonu ve Ordu Barosu ortaklığında yürütülen ve İsveç Konsolosluğu Türk İsveç İşbirliği Birimi’nin desteklediği “Ayrımcılığa Karşı Sivil Toplum ve Yerel Medya İşbirliği Projesi” kapsamında sivil toplum kuruluşları ve yerel medyaya yönelik Ulusal ve Uluslararası Hukukta Kadın ve Çocuk Hakları Eğitimi gerçekleştirildi.

İnsan haklarına saygının geliştirilmesi, ayrımcılığın önüne geçilmesi ve toplumsal cinsiyet eşitliği kavramının yerleştirmesi amacıyla Ordu ve Giresun illerinde yürütülen proje kapsamında Avukat Birsen Uçar ve Avukat Onur Cambaz tarafından Ulusal ve Uluslararası Hukukta Kadın ve Çocuk Hakları Eğitimi verildi.

Proje kapsamında ayrıca, Ordu Üniversitesi Öğretim Görevlisi Tuğba Kontaş Azaklı tarafından Çocuğun Tarihsel Gelişimi ve Dezavantajlı Çocuklar Eğitimi gerçekleştirildi. Kadın ve çocuk hakları konusunda sivil toplumun ve yerel medyanın öneminin vurgulandığı eğitim programında proje koordinatörü Aysun Aydın tarafından medyada kadın ve çocuk haberlerinin işlenişinde yapılan yanlışlarla ilgili örnekler sunuldu.

Nisan ayında başlayan ve 2019 yılı sonuna kadar devam edecek proje ile Ordu ve Giresun illerinde altı çalıştayın yapılması ve çalıştaylar sonuncunda “Yerel Medyada Cinsiyet Eşitliği Sözleşmesi” ve “Yerel Medyada Çocuk Koruma Politikası” oluşturmak hedeflenmektedir. Ayrıca proje sonunda geniş katılımlı bir panelin düzenlenmesi planlandığı belirtildi.

Ordu Hayat/Samet Sezer-Yusuf Can Erişen

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aşırı hız bir can daha aldı
Aşırı hız bir can daha aldı
2 DUYARLI İNSAN!
2 DUYARLI İNSAN!