AYNA BİLE LÜKS OLDU!

AYNA BİLE LÜKS OLDU!
Bu içerik 0 kez okundu.

Altınordu ilçesinde ayna ve cam satışı yapan Cemil Aydın, doların yükselmesiyle beraber maliyetlerin arttığını ve bu yüzden cam fiyatlarına yansıdığını belirterek, 'vatandaşın 2 tane ihtiyacı varsa bile 1 tane alıyor." dedi.

Geçmiş yıllarda 3 ayda sattığı bir palet aynayı artık 6 ayda bile satamadığını söyleyen Aydın, vatandaşın alım gücünün iyice düştüğünü dile getirdi.

"Aynaya yine zam geldi"

Piyasa kötü olduğu için satışların da çok iyi olmadığına değinen Aydın, "İşler biraz sıkıntılı, piyasadaki durgunluktan kaynaklı işlerimiz kötü gidiyor. Ekonomik krizden dolayı aşırı derecede maliyet artışı oldu. Geçen yıl sattığımız fiyata mal alıyoruz şu anda. Dolara geçen sene arttığında büyük bir piyasa hareketi oluştu. Dolar arttı, bizim mallarımızın fiyatı arttı ama dolar düşünce fiyatlar yine aynı kaldı. Az önce bana mesaj geldi aynaya %6 zam geldi. Alışlar yüksek piyasa durgun, önceki senelerde  3 ayda sattığım bir palet aynayı şimdi 6 ayda satamıyorum." dedi.

"Vatandaşın ilgisi düşük"

Cam işlerinin düşük olmasına karşın çerçeve işlerinin daha iyi olduğunu aktaran Cemil Aydın, şunları kaydetti; "Maliyet artışları satışımıza da yansıdı. Cam, çerçeve, ayna işi yapıyorum. Vatandaşın 2 tane ihtiyacı varsa 1 tane yaptırıyor, öbürünü de param olduğu zaman yaptırırım diyor. Yani vatandaşında gücü yetmiyor, yetmeyince satışlarımız düşüyor. Geçen sene aynanın metrekaresini 50 liraya satıyordum, bu yıl 100 liraya satıyorum. Çerçevede de aynı durum var, sattığımız fiyatın 2 katına satıyoruz. Vatandaşın ilgisi piyasadan dolayı düşük. Çoğu esnaf arkadaşımız siftah etmeden dükkan kapatanlar var. Eski esnaf olduğumuz için yine günlük ekmek paramızı alabiliyoruz. Kışın işlerimiz daha çok oluyor. Çünkü çerçeve işi de yaptığım için okullar açıldığında kurslarda açılıyor. Bundan dolayı işlerimizde hareketlilik oluyor."

Ordu Hayat/Samet Sezer (Özel Haber)

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ENGELSİZLER ORDUSU GALİBİYETE KİLİTLENDİ
ENGELSİZLER ORDUSU GALİBİYETE KİLİTLENDİ
AYDIN HOCAYA VEFASIZLIK!
AYDIN HOCAYA VEFASIZLIK!