istanbul escort

AYAKKABI BOYACILIĞINDAN PARİS’E!

AYAKKABI BOYACILIĞINDAN PARİS’E!
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü'nde okuyan Gülyalılı Adnan Hüsem, 28 Şubat - 16 Mart tarihleri arasında Fransa'nın Paris şehrinde yapılan “Paris Da Vinci Art Gallery" adlı resim sergisine "Sicimin Boşluk Döngüsü" eseriyle katılırken, sergiyi gezenlerden tam not aldı.

 

Geçtiğimiz günlerde Ürümbey Mahallesi muhtar adaylığını açıklayan Adnan Hüsem, sanatın başkenti Paris’te açılan sergiye gönderdiği eseriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Paris Da Vinci Art Gallery’de açılan resim sergisine “Sicimin Boşluk Döngüsü’ adlı eserimle katıldım' diyen Hüsem, şunları kaydetti; "Buradan elde edilecek olan gelirin bir kısmının sokak hayvanları için HAYTAP’a (Hayvan Hakları Federasyonu) aktarılması sevindirici bir durum. 12 yaşımda ayakkabı boyacılığı yaparken günün birinde Paris’te resmimin sergileneceği aklımın ucundan bile geçmezdi, normalde simit satardım ama simitleri sokak hayvanlarına verdiğim için sanayide tanıştığım arkadaşımla işleri değişmiştik o zamanlar. Simit satma konusunda başarılı değildim, hatta hiç simit satamazdım neredeyse, arkadaşımın demesine göre hayvanların başını okşadığım için almıyorlarmış, benimle birlikte gezen sokak hayvanı olurdu mutlaka ve ellerimi yalayarak yemelerini seviyordum. İşleri değiştirmiştik, bu sefer boyacılık yapıyordum simidim yoktu ama onlar yine yanımdaydı ve bugün ayakkabı değil de bir tuvali boyayarak onlara bir katkım olacaksa ne mutlu bana, bence bu yaşıma kadar hep yanımda oldular. Dünya’yı simidin çemberindeki döngü kurtaracak, ne kadar paylaşırsak o kadar çok güzelliklerle karşılaşacağız."

Ordu'da sanat anlamında adından söz ettiren ve şimdilerde ismini Avrupalara duyuran Adnan Hüsem, hedefinde daha büyük sergilere katılmak olduğunu dile getirdi.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ENGELSİZLER ORDUSU'NDA HEDEF TUTTU
ENGELSİZLER ORDUSU'NDA HEDEF TUTTU
BU BAŞARI KARATAŞ VE EKİBİNİN!
BU BAŞARI KARATAŞ VE EKİBİNİN!