AVM serbest, Atatürk Anıtı yasak!

AVM serbest, Atatürk Anıtı yasak!
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Ordu Valiliği, ADD ve Eğitim-İş öncülüğünde bazı sivil toplum kuruluşlarının 19 Mayıs Bayramı nedeniyle Atatürk Anıtı’na çelenk sunmalarına izin vermedi.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı bu yıl da koronovirüs salgını gölgeledi. Aralarında ilimizin de bulunduğu bazı Valilikler, salgını gerekçe göstererek, Atatürk Anıtı’na çelenk sunmak isteyenleri engelledi.

“Uygun görülmemiştir”

Ordu’da da Atatürkçü Düşünce Derneği Ordu Şubesi ile Eğitim-İş Sendikası Ordu Şubesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 101. Yıldönümü nedeniyle Atatürk Anıtı’na çelenk sunmak için Ordu Valiliğine başvurarak izin istediler.

Ordu Valiliği gelen bu talebi geri çevirdi. Vali Seddar Yavuz imzasıyla her iki kuruluşa gönderilen yazıda Koronavirüs(Covid-19) sılgınının/bulaşının ülkemizdeki yayılım hızını kontrol altında tutabilmek amacıyla İçişleri Bakanlığı’nın ilgili yazısı ileri sürülerek, “çelenk sunma talepleri Valiliğimizce uygun görülmemiştir” denildi.

Polise bilgi

Vali Seddar Yavuz, çelenk sunma talebinin reddi ile ilgili yazının bir suretini de Ordu İl Emniyet Müdürlüğüne bilgi için gönderdi.

“AVM’ler değil, Anıt sakıncalı”

Atatürkçü Düşünce Derneği Ordu Şubesi Başkanı Hikmet Pala, Valiliğin kararına tepki göstererek, şu paylaşımı yaptı:

“Sokağa çıkma yasağı yok. AVM'ler açık. Caddeler insan kaynıyor. Bunlar koronavirüsün yayılması açısısından sakıncalı değil; Eğitim İş ve Atatürkçü Düşünce Derneği'nin Atatürk Anıtı'na çelenk sunması sakıncalı, öyle mi?” Seran Eren Şensoy/Ordu Hayat

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beklenen maskeler geldi!
Beklenen maskeler geldi!
BAŞARININ KİLİDİ TARAFTAR!
BAŞARININ KİLİDİ TARAFTAR!