Atandılar ama çileleri bitmedi!

Atandılar ama çileleri bitmedi!
Bu içerik 0 kez okundu.

Memur-Sen ve Eğitim Bir Sen Ordu Şubesi Başkanı İsmail Çelenk, ataması yapılan ancak koronavirüs salgını nedeniyle göreve başlayamayan öğretmenlerin bir an önce görevlerine başlatılması gerektiğini söyledi.

"Ataması yapılan ama ifade edilen sürede göreve başlatılamayan '20 Bin Öğretmen' gerçekten zor durumda. 18 Mart’ta atanan öğretmenler piyasadaki mevcut işlerini de bıraktılar. Göreve de başlayamadılar. Mağdurlar. Bu sorun acilen çözülmeli" diyen Çelenk; "20 bin öğretmemizin atama süreçleri hızla tamamlanmalı ve ivedilikle göreve başlatılmaları için atama takvimi yayımlanmalıdır” şeklinde konuştu.  

"Görüşmelerimiz sürüyor"

Ataması yapılan öğretmenlerin göreve başlatılmasıyla ilgili görüşmelerin sürdüğünü aktaran Çelenk, şunları kaydetti; "Ataması yapılan, görev yerleri belli olan ancak koronavirüs salgınından dolayı görevlerine başlayamayan 20 bin öğretmen var. Biz bu öğretmenlerin görevlerine başlamasını istiyoruz. Çünkü bu arkadaşlarımızın bazıları atanınca işlerinden ayrıldı, bazılarının gelecekle ilgili planları var, bazıları ise evlenecek. Bu yüzden ataması yapılan öğretmenlerin bir an önce göreve başlatılmasını bekliyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı ile görüşmelerimiz de sürüyor. İnşallah bu konuda sonuç alacağımıza inanıyoruz."

18 Mart’ta ek atama kapsamında atanan 20 bin öğretmenin göreve başlatılmasına ilişkin süreç, KOVID-19 salgınıyla mücadele sürecinde uzaktan eğitime geçilmesi nedeniyle askıya alınmıştı.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beklenen maskeler geldi!
Beklenen maskeler geldi!
BAŞARININ KİLİDİ TARAFTAR!
BAŞARININ KİLİDİ TARAFTAR!