ATAMA CAİZMİŞ!

ATAMA CAİZMİŞ!
Bu içerik 0 kez okundu.

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel’in gündeme getirdiği Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın imam kardeşi Metin Erbaş’ın Ordu Üniversitesi’ne araştırmacı olarak atanmasıyla ilgili Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan’dan açıklama geldi. Rektör Akdoğan, “Bu atama yasalara uygundur” dedi.

 

Adıgüzel’in konuya ilişkin Milli Eğitim Bakanına soru önergesi vermesinden sonra Rektör Ali Akdoğan konuyla ilgili açıklama yaptı. Atamanın mevzuata uygun olduğunu aktaran Akdoğan, “Metin Erbaş tamamen yasal çerçevede memur konumunda atanmıştır. Araştırmacı demek amirin verdiği işleri yapma konumunda olan kişi demektir. Bu da yasaldır ve mevzuata uygundur.” şeklinde konuştu.

Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel’in Ordu Üniversitesi Rektörünün açıklaması ile ilgili ilk değerlendirmesi şu şekilde oldu: “Rektör ‘iddialar gerçeği yansıtmamaktadır’ diyor. Ardından ‘Atama doğrudur’ diyor. ‘Araştırmacı, amirleri tarafından verilen görevleri yapan kişidir’ diyor. Türk Dil Kurumu sözlüğünde böyle bir tanımlama görmedim.  Üstelik gelen haberlerde Metin Erbaş'ın atandığı Genel Sekreterlikte ‘amirlerin verdiği işleri yapan’ değil, orayı yöneten kişi olduğu söyleniyor.”

Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aşırı hız bir can daha aldı
Aşırı hız bir can daha aldı
2 DUYARLI İNSAN!
2 DUYARLI İNSAN!