istanbul escort

ARICILAR HEDEF BÜYÜTTÜ!

ARICILAR HEDEF BÜYÜTTÜ!
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Akın Çifçi, Almanya'ya 300 ton bal gönderdiklerini belirterek, amaçlarının ilerleyen yıllarda Ordulu arıcıların ürettiği balların tamamını ihraç etmek olduğunu söyledi.

 

Ordulu arıcıların en kaliteli balı ürettiğine değinen Çifçi, 'Geçmiş yıllardaki algıyı yıkmak en kaliteli balı insanların sofrasına getirmek bizim en büyük hedefimiz." dedi.

Çifçi, kurulan BALMER şirketi sayesinde bir miktar bal alımı gerçekleştiğini, buna bağlı olarak fiyatlarda da yükseliş olduğunu dile getirdi.

"20 bin tonun hepsini ihraç etmeliyiz"

Almanya'nın yanı sıra diğer ülkelerle de irtibata geçerek oralara da bal ihraç etmek istediklerini aktaran Çifçi; "Bu artarak devam edecek. Bizim için olumlu sonuçlar verdi. Aldığımız ballar neticesinde balımız ortalama 1-2 lira yukarı gitti. Arıcılarımız bu işten fazlasıyla memnun. Gerçekten biz ne yaparsak yapalım bal fiyatlarını etkileyemedikten sonra birlik olarak bizim yaptığımız işin bir anlamı kalmaz. Yani ne kadar proje yaparsak yapalım bizim için arıcımıza yapılacak en önemli konu bal fiyatlarının yükselmesi, balımızın para etmesidir. Bu konu ihracatla olur, çünkü en kaliteli balı üretiyoruz. İnşallah artarak devam eder. Amacımız sadece Almanya ile bağlantılı kalmak değil. İleriki yıllarda belki dünyanın farklı ülkelerine Ordu'nun arıcılarının ürettiği 20 bin ton balın tamamını ihraç edebilecek potansiyele ulaşmak bizim en büyük hedefimizdir." dedi.

"En kaliteli bal bizde"

Ordulu arıcıların emeğinin karşılığını alması için çalıştıklarının altını çizen Çifçi, şunları kaydetti; "Şuana kadar Almanya’ya  300 ton bal gönderdik. 100 ton balımız daha gider diye düşünüyorum. Firmayla görüşmelerimiz devam ediyor. İnşallah devamı gelir. Ordulu arıcılarımız en kaliteli balı üretiyorlar. Tabi ki bin bir emekle bu işi yapıyorlar. Geçmiş yıllardaki algıyı yıkmak en kaliteli balı insanların sofrasına getirmek bizim en büyük hedefimiz, biz bu bilinçle hareket ediyoruz. Bundan sonrası arılarımız için iyi olacaktır diye düşünüyorum. Bal ihracat ettikçe dünyanın çeşitli ülkelerinden bizlere kaynak gelmiş olacak iç piyasada olarak rahatlama olacak, buda fazlasıyla bizleri memnun edecektir."

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ENGELSİZLER ORDUSU'NDA HEDEF TUTTU
ENGELSİZLER ORDUSU'NDA HEDEF TUTTU
BU BAŞARI KARATAŞ VE EKİBİNİN!
BU BAŞARI KARATAŞ VE EKİBİNİN!