“Anemon otel de yıkılmalı!”

“Anemon otel de yıkılmalı!”
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Çevre Derneği Başkanı Ertuğrul Gazi Gönül, Belde Evler’in yıkılmasının yetmeyeceğini, başta Anemon Otel olmak üzere diğer kaçak yapılarında yıkılmasını ve zararların sorumlularından tahsil edilmesini istedi.

“Belde Evler’in yıkımından doğabilecek tazminatın, projenin uygulanmasına olanak sağlamak için araziyi ‘Özel Proje Alanı’ ilan eden ve satışın gerçekleşmesinde imzası olanlardan yani OBB Belediye Başkanı Enver Yılmaz ve meclis üyelerinden alınması için dava açılmalı” diyen Gönül, şunları söyledi;

“Botanik Park’ın yıkımına karar verip kamu malına zarar verenlerden hesap sorulmalı, soruşturma açılmalıdır.  Yasadışı deniz dolgusu yapılması nedeniyle Ordu Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nce, Ordu Çevre Derneği’nin çabası sonucu OBB’ye kesilen 72 bin TL’nin yine Enver Yılmaz’dan alınması için dava açılmalıdır. Ayrıca makamını keyfince kötüye kullanarak yasadışı bir şekilde sahile dolgu yapmasından dolayı da soruşturma açılması için OBB Başkanı Hilmi Güler, İçişleri Bakanlığına ve Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusu yapmalıdır.”

“Engellemeye devam edeceğiz!”

Anemon Otel’in fazladan yapılmış katlarının yıkımı ile ilgili mahkeme kararının da uygulanmasını isteyen Ertuğrul Gazi Gönül, “Bu zamana kadar Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin yasadışı uygulamalarına karşı ORÇEV olarak davalar açtık. Hepsini de kazandık. 2017’de Altınordu kıyı dolgusu için imara aykırılıktan; Altınordu Tayfur Gürsoy Park’ındaki projenin imara ve kıyı kenar yasasına aykırılığından; Altınordu İlkadım Anıtı’na yapılan büfe hakkında bilgi edinme hakkını ihlal etmekten davalar açıldı, kazandık. Rıhtım ve Melet Irmağı arasındaki projeye dava açılmasına rağmen Tayfur Gürsoy Parkı’na otopark ve büfe yapıldı. Bu davada da Bilirkişi Heyeti, Ordu Çevre Derneği lehine rapor hazırladı. Yani projenin hatalı olduğunu söylüyor. Dava devam ediyor. Hukuksuzlukların ve keyfi uyguları engellemeye devam edeceğiz.” dedi.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aşırı hız bir can daha aldı
Aşırı hız bir can daha aldı
2 DUYARLI İNSAN!
2 DUYARLI İNSAN!