istanbul escort

Akılcı ilaç çalışması

Akılcı ilaç çalışması
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu İl Sağlık Müdürlüğü, Acil Sağlık Hizmetleri başkanlığı Akılcı İlaç çerçevesinde Ordu ilindeki mücadelesine devam ediyor.

İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Akılcı İlaç politikası gereği Ağız ve Diş Sağlığı merkezinde hizmet vermekte olan diş doktorlarına eğitim verdi.

İki oturum halinde iki gün boyunca sürmüş olan eğitimin amacı doktorları doğru ilaç kullanma hakkında bilinçlendirme olduğunu dile getiren Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzman Dr. Ali ALTINBAŞ yaptığı açıklamada şunları kaydetti; ”Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yanlış ve gereksiz ilaç kullanımı halk sağlığını etkileyen ciddi bir sorundur. Akılcı olmayan ilaç kullanımı hastaların tedaviye uyumunun azalmasına, ilaç etkileşimlerine, bazı ilaçlara karşı direnç gelişmesine, hastalıkların tekrarlamasına ya da uzamasına ve tedavi maliyetlerinin artmasına neden olur. Acil Sağlık Hizmetleri olarak Ordu ilimizde Akılcı İlaç Koordinatörlüğünü yürütmekte olup gerek hizmet vermekte olan Sağlık çalışanlarımızı gerek ise Vatandaşlarımızı bilinçlendirmek için uğraş vermekteyiz. Akılcı İlaç Kullanımının sağlanması konusunda farkındalığın oluşturulması amacıyla Akılcı İlaç Koordinatörlüğünde Diş Hekimlerimiz Gökmen Kaya, İrem Bektaş’a Ordu Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi toplantı salonunda vermiş oldukları ‘’Diş Hekimlerine Yönelik Akılcı İlaç Kullanımı’’ konulu eğitimden dolayı teşekkür ederim.” dedi. Haber merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ENGELSİZLER ORDUSU'NDA HEDEF TUTTU
ENGELSİZLER ORDUSU'NDA HEDEF TUTTU
BU BAŞARI KARATAŞ VE EKİBİNİN!
BU BAŞARI KARATAŞ VE EKİBİNİN!