AK Partili kadınlardan kan bağışı

AK Partili kadınlardan kan bağışı
Bu içerik 0 kez okundu.

AK Parti Genel merkez Kadın Kolları Başkanlığının aynı anda 81 ilde Kızılay Haftası kapsamında, Ordu İl Kadın Kolları Başkanlığı da Köprübaşı Meydanında Kızılay çadırında Kan verme kampanyası başlatarak, önce kadınlar kan bağışında bulundu. Gün boyu süren kan verme kampanyasına ilgi oldukça yoğun oldu.

Kadın Kolları İl Başkanı Ayşegül Baysal, Türk Kızılayı’nın 150. Yılı ve Kızılay Haftası nedeniyle Kadın Kolları Genel Merkezinin 81 İlde aynı anda “Kan Ver Hayat Kurtar” Kan Acil Değil Sürekli İhtiyaçtır” kampanyası başlattığını belirterek, “Ordu ilinde de bu kampanyaya destek vermek amacıyla Ordu Kızılayı ile birlikte teşkilatımızdan, Ordulu vatandaşlarımızdan, Kan bağışı alacağız. Burada biz hayat kurtaran bir güzel etkinliğe aracı olmak için çaba sarf ediyoruz. Kampanyamıza destek veren Ordulu bayan kardeşlerime, kan veren değerli Ordu halkına, İl Başkanımız Sn. Halit Tomakin’e bu alanı bize tahsis eden Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Engin Tekintaş beye çok teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Baysal, “fazla değil bundan 6 – 7 yıl önce Hastaneye gittiğinizde, küçük bir ameliyat olsanız hemen sizden en az 2 ünite kan isterler, biz hasta sahipleri de koşarak önce askeriyeye, daha sonra polisimize giderek onlardan kan talep eder, görevli anons eder derdi vatan olan evlatlarımız koşarak kan vermeye gelirlerdi, sevinçten havalar uçar, bazen de bulamayınca üzülür, başka yerlere gider, 2 gün uğraşırdık. Ama şimdi öyle mi? Sağlıkta çağ atlayan Türkiye aynı paralelde, Cumhurbaşkanımızın direktifleri ile Kızılayımız bu soruna el atarak, bugün geldiği noktada dünyanın en önde kuruluşu haline gelmiştir.” Dedi. Haber merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünye hem üzüldü hem sevindi!
Ünye hem üzüldü hem sevindi!
Veteranlar dertli...
Veteranlar dertli...