istanbul escort

Afet ödenekleri geldi

Afet ödenekleri geldi
Bu içerik 0 kez okundu.

16 Ocak tarihinde Ordu'da aşırı rüzgar sonucunda bazı binalarda hasarlar oluşmuş ve oturulamayacak hale gelmişti. Bunun üzerine Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından afette zarar gören evlerin sahiplerine ödenmesi için 873 bin lira ödenek gönderildi.

 

Fırtına sonucu hasar gören evlerin sahiplerine bir nebze de olsa sevindirici haber Ordu Valiliği'nden geldi. Rüzgar sonucu evinde çatlak oluşan evler İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ve Valilik Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı teknik elemanlarınca incelenmiş ve hasarlar tespit edilmişti. Yapılan hasar tespiti sonucunda toplam 429 bina çatısının fırtınadan etkilendiği belirlenmişti.

Yapılan tespit neticesinde Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından 873 bin TL ödenek talep edilmişti. Talep edilen ödenek, zarara uğrayan vatandaşlarımıza ödenmek üzere İlimiz emrine gönderilmiştir. Gönderilen bu ödenek hak sahibi vatandaşların hesabına PTT Bank aracılığıyla yatırıldığı belirtildi.

Bina çatıları hasar gören vatandaşların yardım tutarlarını .C kimlik belgeleri ile birliktePTT bank şubelerinden alabileceği kaydedildi.

Haber merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ENGELSİZLER ORDUSU'NDA HEDEF TUTTU
ENGELSİZLER ORDUSU'NDA HEDEF TUTTU
BU BAŞARI KARATAŞ VE EKİBİNİN!
BU BAŞARI KARATAŞ VE EKİBİNİN!