istanbul escort

ADIGÜZEL'DEN STAJYER ÖĞRENCİLERE MÜJDE!

ADIGÜZEL'DEN STAJYER ÖĞRENCİLERE MÜJDE!
Bu içerik 0 kez okundu.

Cumhuriyet Halk Partisi Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, Ordu'da bir hastanede stajyer öğrencilerden yemek ücreti alınması üzerine konuyu Sağlık Bakanlığına taşıyarak çözüme kavuşturdu.

Hastanelerde staj yapan öğrencilerden yemek ücreti alınmak istenmesi üzerine devreye giren Dr. Mustafa Adıgüzel, o hastaneye gidip, eline kepçe alarak yemek dağıtmıştı.

Mustafa Adıgüzel, bu konunun takipçisi olacağını ve çözüme kavuşturmak için elinden geleni yapacağını söylemişti.

Konunun peşini bırakmayan Adıgüzel, Sağlık Bakan Yardımcısıyla görüşerek durumu çözüme kavuşturdu.

"Ücret istenmesi yasa dışı"

Herhangi bir ücret ya da yemek vermeme durumunda kendisine ulaşılmasını isteyen Adıgüzel; "Sağlık Bakan yardımcısıyla hastanelerde staj gören öğrencilerden para alınması konusuyla akalalı diyaloga geçtim. Bu konuyu çözeceklerini ve bir yönetmelik çıkaracaklarını söyledi. Stajyer öğrencilerin hastanelerde ücretsiz yemek yemeleri ile ilgili konunun bir çözüme kavuşacağını beyan ettiler. Bu yazı çıkana kadar da şifahen, bu öğrencilerimizi yemek sorununu çözeceklerini ifade ettiler. Tüm hastanelere, ilgililere, valililer ve sağlık müdürlerine sesleniyorum; bu saatten sonra herhangi bir hastanede bu yavrularımıza yemek yedirmemek ya da bunlardan ücret talep etmek isteyen olursa, yasa dışı davranmış olur. Öğrencilerimizi de uyarıyorum. Yemek konusunda bir sıkıntı yaşarlarsa bize ulaşsınlar. Bunu kendilerine reva görenler, kesinlikle kötü amaçlı yasa dışı bir iş yapmaktadırlar. Sağlık Bakanlığına da bu konuyu olumlu sonuçlandırdıkları için teşekkür ediyorum." dedi.

Haber merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ENGELSİZLER ORDUSU'NDA HEDEF TUTTU
ENGELSİZLER ORDUSU'NDA HEDEF TUTTU
BU BAŞARI KARATAŞ VE EKİBİNİN!
BU BAŞARI KARATAŞ VE EKİBİNİN!