Adıgüzel’den 8 kritik soru!

Adıgüzel’den 8 kritik soru!
Bu içerik 0 kez okundu.

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, TBMM’de basın toplantısı yaparak Ceren Özdemir cinayeti ile ilgili 8 kritik soru sordu.

Adıgüzel; “Cinayet sonrası gerek ailenin, gerek bizlerin gerekse kamuoyunun aklında birtakım sorular oluştu. Ben de Ceren Özdemir davasının savcısı olarak soruyorum. Ceren’ler, Şule’ler ve Özgecan’lar için soruyorum. Soruyoruz, çünkü biz yaşam hakkını savunuyoruz.”

"Niçin bilgi verilmedi?"

'Ceren Özdemir’in katilinin açık cezaevine alınma süreci mevzuatlara uygun mudur?' diye soran Adıgüzel, soruları şu şekilde sıraladı; "Ceren Özdemir’in katilinin açık cezaevine alınma süreci mevzuatlara uygun mudur? Firari olduğu Ordu Emniyet Müdürlüğü’ne bildirilmiş midir? Firari olduğu 1 Aralık 2019 tarihinden cinayetin işlendiği 3 Aralık 2019 tarihine kadar geçen sürede kamuoyuna niçin bilgi verilmemiştir? Şehrin kalabalık bir yerinde birçok insan arasından rastgele seçilmiş bir hedefin evinin bu şartlarda olması fazla tesadüfi değil midir? Bu nedenle Ceren’in bilerek hedef seçilmiş olabileceği ihtimali gözetilerek, Ceren’i hedef alma sürecinde bir yönlendirme olup olmadığı ve bununla ilgili keşif yapıp yapmadığı soruşturulmuş mudur? "

Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!