ADIGÜZEL KAN ALDI!

ADIGÜZEL KAN ALDI!
Bu içerik 0 kez okundu.

Cumhuriyet Halk Partisi Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, TBMM'de düzenlenmesinde öncü olduğu kan ve kök hücre bağışı kampanyası kapsamında Meclis Başkanvekili Mustafa Şentop'un bağışladığı kanı aldı.

TBMM ve Türk Kızılayı iş birliğinde başlatılan "kan ve kök hücre bağışı kampanyasına milletvekilleri ve meclis çalışanlarım yoğun ilgi gösterdi.

TBMM ve Türk Kızılayı iş birliğinde "kan ve kök hücre bağışı kampanyası" dün start aldı. Meclis Halkla İlişkiler binası önünde oluşturulan platformda milletvekilleri ve meclis çalışanlarının katılımıyla dün ve bugün yapılacak kan ve kök hücre bağışıyla bu konuda toplumdaki farkındalığın artırılması hedefleniyor.

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel de Meclisteki siyasi grupların, milletvekilleri ve Meclis çalışanlarının güzel ve hayırlı bir işe öncülük edeceğini belirterek; "Kemik iliği nakillerinde bağışçı olarak hayat kurtarıcı olmak için ihtiyacı olanlara umut olmak için toplumda bu farkındalığı yükseltmemiz ve bu aileyi büyütmemiz lazım. Kemik ili nakliyle birçok insanımıza umut olabilmek için toplandık. Öykü Arin ve onun gibi birçok yavrumuz bu kan örneklerini bekliyorlar. Kanın uyma ihtimali var. Bu bir kan kardeşliği projesidir. Öykülere umut olalım." diye konuştu.

Öte yandan Adıgüzel, konuşmaların ardından Meclis Başkanvekili Mustafa Şentop'un kan örneğini aldı.

Haber merkezi 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YENİ ORDUSPOR'DA 'SESSİZ' SÜREÇ!
YENİ ORDUSPOR'DA 'SESSİZ' SÜREÇ!
ANTRENÖRLERDEN ÖNEMLİ ZİYARET!
ANTRENÖRLERDEN ÖNEMLİ ZİYARET!