70 YILDIR DEĞİŞMEYEN TAT!

70 YILDIR DEĞİŞMEYEN TAT!
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu'da 60 yıldan bu yana dondurmacılık yapan Penguen Dondurma sahibi Şenel Denizci, kendi mamulleriyle dondurmalarını yaparak, halka sunduklarını ve kaliteden ödün vermediklerini dile getirdi. 

 

Ordu'da 1948 yılında rahmetli Yılmaz Denizci'nin dondurmacılığı meslek edinerek bu işe başladığını söyleyen Denizci, kendisinin de ondan sonra bu mesleğe başladığını ve tam 60 yıldan bu yana da devam ettirdiğini söyledi.

 

"Yeni ürünler de var"

Değişik dondurma çeşitlerinin de bulunduğunu aktaran Denizci, şunları kaydetti; "Dondurmamız diğer dondurmalara nispeten, kendi mamulümüz olduğu için biraz daha farklı ve lezzetli. Bütün süt ürünleri, meyveler hepsi kendi mamulümüz. Hatta biz süt katarak kullandığımız için damak tadına hitap ediyoruz ve müşterilerimiz beğeniyor. Şuanda tezgâhımızda, sade, çikolata, fındıklı, cevizli, kavunlu, portakallı, incirli, böğürtlenli ve daha birçok çeşit dondurmamız mevcut. Yeni ürünlerimiz incir, tayinli, fındık ezmeli ve muzlu var."

 

"Amacımız vatandaşı memnun etmek"

Bu sene ki beklentilerinden de bahseden Şenel Denizci; "Memleketimizde yaz kısa buna rağmen yazın uzun süreceğini ve sıcak olacağını tahmin ediyoruz. Müşterilerimizi memnun etmek için elimizden gelen her şeyi yapmaya gayret ediyoruz. Müşteriler dondurma fiyatlarını şartlara göre pahalı buluyor ama bizim maliyetimiz yüksek olduğu için ancak o şekilde kurtarıyoruz. Ama biz gene vatandaşı memnun etmeye çalışıyoruz." dedi.

 

"Penguen'de yemeden dönmeyin!"

Orduluların, Ordu'ya gezmeye gelenlere Penguen Dondurmayı tavsiye ettiğini söyleyen Denizci; "Dışarıdan gelen vatandaşlarımız kulaktan dolma, Ordu’ya gittiğiniz zaman Penguen dondurmadan dondurma yemeden memleketlerinize dönmeyin arkadaşlar birbirlerine söylüyorlar.

 

Ordu Hayat/Samet Sezer (Özel Haber)

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor