Advert

"3600 VERİLSİN, DERTLER ÇÖZÜLSÜN"

Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Memur-Sen Ordu İl Başkanı ve Eğitim Bir Sen Ordu Şube Başkanı İsmail Çelenk, 3600 ek gösterge sözünün yerine getirilmesini istediklerini belirterek, "artık zamana yayılmasın, zaman verilsin" dedi.

Bütün kamu görevlilerini kapsayacak bir ek gösterge çalışması yapılmasını istediklerini aktaran Çelenk, bu mağduriyetin bir an önce giderilmesini istedi.

"Zamana yayılmasın"

Birçok memurun emekli olmak için 3600 ek göstergeyi beklediğini söyleyen Çelenk; "3600 ek gösterge konusu hem öğretmen camiası hem de tüm Memur Sen ailesi için önemli. 3600 ek gösterge verilsin, dertler çözülsün. 3600 verilirse, emekliliği ekonomik nedenlerden dolayı erteleyen bütün öğretmen arkadaşlar emekli olacaklar. Tahminimiz en az 100 binin üzerinde öğretmenimiz emekli olur. Zaten Türkiye'nin de şuan 80 bin civarında öğretmene ihtiyacı var. Hemen hemen 200 bin öğretmene de istihdam alanı açılır. Sendikamızın raporları ve çalışması sonucunda 3600 ek gösterge Cumhurbaşkanımızın seçim beyannamesine ve sonrasında da eylem planlarına girdi. 3600 ek gösterge artık zamana yayılmasın. Bu konuyla alakalı artık zaman verilsin. 3600 ek göstergenin bir an önce çıkmasını bir an önce bekliyoruz." dedi.

"İvedilikle yerine getirilmeli"

'24 Haziran seçimleri öncesinde vaat edilen, Cumhurbaşkanlığı ikinci 100 Günlük Eylem Planı’nda ve 2023 Eğitim Vizyonu’nda yer verilen 3600 ek gösterge vaadi konusundaki haklı beklentinin, henüz hiçbir somut adım atılmaması nedeniyle yerini umutsuzluğa bıraktığı bir sürecin yaşanmakta olduğunu görmekteyiz' diyen Çelenk, şunları kaydetti; "Eğitim çalışanlara verilen vaadi yerine getirecek, kamu personel sisteminde ülkesine ve milletine hizmet eden diğer unvanlardaki kamu görevlilerinin de ek gösterge beklentilerini karşılayacak, ek gösterge kaynaklı mağduriyetleri giderecek, çalışma barışını ve iş huzurunu sağlayacak şekilde bütün kamu görevlilerini kapsayacak bir ek gösterge çalışması yapılmasını istiyor ve bekliyoruz. Öğretmenlere 3600 ek gösterge verilmesi başta olmak üzere, seçim sürecinde kamu görevlilerine verilen vaatler ivedilikle yerine getirilmeli, sözlerin yerine getirilmemesinin oluşturacağı sosyal maliyet gözden ırak tutulmamalıdır."

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"SAĞLIK MÜDÜRÜ NE İŞ YAPIYOR?"
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI