istanbul escort

"3600 VAADİ HAYATA GEÇMELİ"

Bu içerik 0 kez okundu.

Türk Sağlık Sen Ordu Şube Başkanı Fatih Galender Zengin, 3600 ek gösterge vaadi bir an önce hayata geçmesi gerektiğini belirterek, ciddi bir beklentinin olduğunu söyledi.

3600 ek göstergenin sadece 4 meslek grubu değil tüm memurları ve Yardımcı Hizmetler Sınıfını kapsaması gerektiğini savunan Zengin, "3600 artık hayata geçmeli. Türkiye Kamu-Sen’in mutfağında katkı sağladığı kanun teklifi şuan itibariyle Plan Bütçe Komisyonunda bekliyor. TBMM Başkanımız ve Komisyon Başkanımız bu kanunun bir an önce görüşülmesini sağlarsa kısa süre içerisinde hayata geçecektir. Partiler bu artış konusunda mutabık iken parlamentoda neden bekliyor anlamak mümkün değil." dedi.

Sözleşmeli çalışanlara da değinen Zengin, 2011 ve 2013'te olduğu gibi yine kadro verilmesini istedi.

Kamuda ciddi sorunlar yaratan sendikal ayrımcılık artık ortadan kalkması gerektiğini savunan Zengin; " Liyakat ve ehliyet ilkesi hayata geçirilmeli. Unvan değişikliği sınavlarına işlevsellik kazandırılmalı. Mülakat sistemine artık dur denilmeli. Bu sistemde haklar gasp ediliyor. Bize göre mülakat sistemi doğru bir yöntem değildir. Amaç kamuda illegal örgütlerin engellenmesi ise yazılı sınav sonrasında ciddi bir güvenlik soruşturması yapılarak bu halledilebilir." dedi.

Haber merkezi 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
4 AYDIR MAAŞLARINI ALAMADILAR!
4 AYDIR MAAŞLARINI ALAMADILAR!
2.AMATÖRDE PLAY-OFF ZAMANI
2.AMATÖRDE PLAY-OFF ZAMANI