"3600 İÇİN GEÇ KALINMAMALI"

Bu içerik 0 kez okundu.

Eğitim Bir Sen Ordu Şube Başkanı İsmail Çelenk, 3600 Ek Göstergenin en başından beri destekçisi olduklarını hatırlatarak, "3600 bir an önce verilmeli. Emekli olmak isteyenler emekli, atama bekleyenler de göreve başlamalı." dedi.

 

3660m Ek Göstergenin çıkması durumunda sadece Milli Eğitim Bakanlığı'nda 100 binin üzerinde öğretmenin emeklilik dilekçesi vermeye hazır olduğunu söyleyen Çelenk, bu konunun takipçisi olduklarını dile getirdi.

 

"Artık bir adım atılsın"

3600 ek gösterge için artık tarih verilmesi gerektiğini savunan Çelenk; "Biz sendika olarak 3600 ek göstergeyi çok önemsiyoruz. Cumhurbaşkanının seçim beyannamesine girmesini ve dosyalarımızla beraber daha sonra meclise gelmesi konusunda sendika olarak büyük bir gayret sarf ettik. Biz diyoruz ki; 3600 Ek Gösterge çıkarsa, sadece Milli Eğitim Bakanlığı'nda 100 binin üzerinde öğretmen arkadaşımızın emeklilik dilekçesi vereceğine inanıyoruz. Türkiye geneli atanamayan öğretmenlere de istihdam alanının açılması için en önemli yolun bu olduğuna inanıyoruz. 3600 ek gösterge verilsin, emekli olmak isteyenler bir an önce emekliğine, atanmak isteyen öğretmenlerde bir an önce görevine atansın, öğrencilerde öğretmenlerine kavuşsun diyoruz. Bununla ilgili de 3600 ek gösterge artık tehir edilmemeli. Bununla ilgili mutlaka tarih verilmeli ve bu tarihte bu gerçekleştirilmeli diyoruz. Çünkü emekli olacak arkadaşlarımız da, 3600 ek gösterge verilecek diye emekliliklerini verdiler. Bir an önce hükümetin adım atmasını bekliyoruz ve sendika olarak takipçisiyiz." dedi.

 

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beklenen maskeler geldi!
Beklenen maskeler geldi!
BAŞARININ KİLİDİ TARAFTAR!
BAŞARININ KİLİDİ TARAFTAR!