“2021’DE YETKİYİ ALACAĞIZ”

“2021’DE YETKİYİ ALACAĞIZ”
Bu içerik 0 kez okundu.

Türk Eğitim Sen Ordu Şubesi Başkanı Ömer Okumuş, “sendikal mücadelenin adresi Türk Eğitim-Sen’dir. Yetkinin etkinin olduğu adrese teslim edilmesi artık bir zaruriyettir. 2021 yetkisini alacağız.” dedi.

Son 10 yılı boşa harcayanların artık söyleyecek sözünün kalmadığına dikkati çeken Okumuş, tek yolun yetkinin Türk Eğitim Sen’e geçmesi olduğunu dile getirdi.

“Üye sayımız arttı”

Üye sayılarının geçen yıla göre arttığına değinen Okumuş; “2020 yetki sürecini tamamlamış bulunuyoruz. Türk Eğitim-Sen Ordu Şubesi olarak bir önceki yıla göre 56 artışla 2713'e ulaştık. Pandemi nedeniyle 5 ay süreyle alana çıkamamış olmamıza, 57 emekli ve il dışına giden üye sayımızın gelenden fazla olmasına rağmen iyi bir sonuç olduğunu söyleyebiliriz. Bu vesileyle başta şube yönetim kurulumuz,  ilçe başkanlarımız ve üniversite başkanımız olmak üzere; yönetim kurullarımıza, işyeri temsilcilerimize ve mücadelemize katkıda bulunup hakkı tutup kaldıran tüm üyelerimize şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

“10 yılımız boşa harcandı”

‘Taraflı tarafsız herkes biliyor ki sendikal mücadelenin adresi Türk Eğitim-Sen’dir’ diyen Okumuş, sözlerini şöyle tamamladı; “Sürekli bu gerçeği ifade edenlerin yetkiyi etkinin olduğu adrese teslim etmesi artık bir zaruriyettir. Bu gerçekten yola çıkarak; 2021 yılının eğitim çalışanlarının hakkı hak edene teslim ettiği bir yetki süreci ile tamamlanacağına inanıyorum. 10 yılımızı boşa harcayanların artık söyleyecek hiçbir sözü kalmamıştır. Eğitim çalışanlarının bildiği gerçeğin sayısal yansımalarını gösterdiği malumunuz. Tek bir yol kaldı: O da 2021 yetkisinin sahibine, Türk Eğitim-Sen'e teslimi. İnşallah onu da birlikte yaşamayı Mevla’m nasip edecek. Var olsun teşkilat, var olsun Türk Eğitim-Sen!”

Haber merkezi 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!