2 AYDIR SÖNMEYEN YANGIN!

2 AYDIR SÖNMEYEN YANGIN!
Bu içerik 0 kez okundu.

Cumhuriyet Halk Partisi Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, Perşembe Dereiçi Mahallesi'nin hemen üst tarafındaki Kabaktepe'de katı atık vahşi depolama alanındaki yangının hala sürdüğünü belirterek, konuyu TBMM'ye taşıyacağını söyledi.

Adıgüzel, CHP İl Başkan Yardımcısı Atila Çoluk, CHP Büyükşehir Meclis Üyesi Ziya Karadeniz ve CHP Perşembe İlçe Başkanı Ali Rıza Tanrıvermiş ile birlikte Kabaktepe'deki çöp depolama alanına giderek incelemelerde bulundu.

CHP Meclis Üyesi Ziya Karadeniz, Ordu Büyükşehir Belediyesi meclisinde Başkan Hilmi Güler'in talimat vermesine karşın hala bir çalışma yapılmadığını söyledi.

Patlama riski var

 Perşembe Dereiçi Mahallesi sakinleri, çöplerin sürekli yanmasından ötürü kokudan rahatsız olduklarını belirtirken, potansiyel metan gazı patlama riskinin bulunduğu kaydedildi.

"Büyük risk var"

Adıgüzel, yangının ormanlık alana doğru ilerlediğinin altını çizerek, şunları kaydetti; "Perşembe ilçemiz Dereiçi mahallesinin hemen üstündeki Kabaktepe'de katı atık vahşi depolama alanında Perşembe ilçemiz için risk oluşturan yangın ve potansiyel metan gazı patlama riski ile çevre kirliliği devam ediyor. Perşembe CHP İlçe başkanımız Ali Rıza Tanrıvermiş, İl başkan yardımcısı Atila Çoluk, OBŞ belediye meclis üyemiz Ziya Karadeniz ile birlikte inceleme yaptık. Buradaki yangın üç aydır aralıklarla sürüyor ve ormanlık alanın ortasında ağaçlara birkaç metre mesafeye kadar ilerlemiş durumda. Meclis üyemiz konuyu Büyükşehir meclisinde dile getirdiğini, Başkan Güler'in talimat verdiğini ama şu ana kadar bir çalışma yapılmadığını ifade etti. Bölgede vatandaşlar ile görüştük. Kokudan duramadıklarını, ayrıca yangın ve patlama riski nedeniyle uyku uyuyamadıklarını, defalarca şikayet ve talepte bulunduklarını, kimsenin ilgilenmediğini ifade ettiler. Bu konuyu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı soru önergeleri ile TBMM'ye de taşıyacağız." dedi.

Haber merkezi  

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ENGELSİZLER ORDUSU GALİBİYETE KİLİTLENDİ
ENGELSİZLER ORDUSU GALİBİYETE KİLİTLENDİ
AYDIN HOCAYA VEFASIZLIK!
AYDIN HOCAYA VEFASIZLIK!