"15'E NE KALDI!"

Bu içerik 0 kez okundu.

Ziraat Mühendisi Haluk Şensoy, açıklanan yüksek rekoltelere ve fındığın çok olacağını öne sürenlere tepki göstererek, 25 liraya yükselen fındığın bu gidişle bilinçli olarak 15 liraya kadar düşürüleceğini dile getirdi.

Sosyal medyadan üreticilerin fındığın bol olduğu fotoğrafları paylaştığını aktaran Şensoy, bu tarz paylaşımların fındık fiyatını olumsuz etkileyebileceğine dikkati çekerek, daha bilinçli olmak gerektiğini savundu.

Şensoy, bol fındıklı fotoğrafların fındık fiyatını düşürmek isteyenlerin işine geldiğini belirterek, "Sevgili fındık üreticilerimiz, attığınız o bol fındıklı dallar yeterli değil. Biraz daha gayret ediniz lütfen. Şurada 15 liraya ne kaldı? Ha gayret!” diyerek bol fındıklı paylaşım yapanlara ironi yoluyla sitemini dile getirdi.

Avrupa’da fındığın harcamalarının bizimki kadar çok olmadığı halde Avrupalı’nın daha çok para harcadığı iddialarının doğru olmadığını bildiren Şensoy, “Geçen yıl Eylül ayında sen fındığını tüccara 15 liraya verirken İtalyalı fındıkçı kendi tüccarına 30 liradan verdi. Bu cümlenin sistemdeki karşılık cümlesi şudur; Avrupa’da ücretler yüksek denilerek elin oğlu savunulur. Halbuki Avrupa’da bizim gibi ne amele işi ne de harman masrafı vardır. Fındığı patoz toplar çeç eder, sonrada kurutma tankına girer hepsi bu." dedi.

Ordu Hayat/Adnan Alparslan 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor