100 yıllık Milli ruh…

100 yıllık Milli ruh…
Bu içerik 0 kez okundu.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, ilimizde de çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Ordu Valiliğince hazırlanan kutlama programı çerçevesinde ilk olarak Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk koyuldu.

“Dünyaya meydan okuyan bir mücadele”

Atatürk Anıtı önünde bulunan alanda yapılan törende konuşan Vali Seddar Yavuz, “100 yıl önce Atatürk’ün 19 Mayıs’ta milli duygular içerisinde Samsun’da attığı ilk adım, Türk Milletinin bağımsızlığını kazanmada ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kuruluşu yolunda atılmış en önemli adımdır. 19 Mayıs 1919, sadece bir kurtuluş mücadelesi değil, dünyaya meydan okuyan bir mücadeledir. Düşman işgali tarafından kuşatılmış bir milletin, bağımsızlık ve özgürlük ateşini yaktığı 19 Mayıs, aynı zamanda bir varoluş mücadelesidir. 19 Mayıs’la birlikte Türk Milleti, makus talihini tersine döndürmeye başlayarak, esaret altında var olunmayacağını ve kutsal vatan topraklarımızın ilelebet işgal edilmeyeceğini tüm dünyaya haykırmıştır. İşte al yıldızlı al bayrağımız, tüm bu cesareti, coşkuyu, inancı, kararlılığı, bağımsızlık aşkını ve mücadele gücünü temsil etmektedir” dedi.

Program, Altınordu Fatih  Anadolu Lisesi  Halk Oyunları gösterisi ile Penpe İzzet Şahin Güzel Sanatlar Lisesi  öğrencileri tarafından hazırlanan solo türküler, güreş ve tekwando gösterileri ile devam etti. Gösteriler büyük bir ilgiyle izlendi.

Program, ortaokullar ve liseler arasında düzenlenen resim, şiir, kompozisyon, spor müsabakalarında dereceye giren öğrencilere, Vali Seddar Yavuz ve diğer protokol mensupları tarafından ödüllerinin verilmesiyle son buldu. Samet Sezer/Ordu Hayat

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul’un imarı Ordulu Onur Soytürk’e emanet
İstanbul’un imarı Ordulu Onur Soytürk’e emanet
ENGELSİZLER ORDUSU GALİBİYETE KİLİTLENDİ
ENGELSİZLER ORDUSU GALİBİYETE KİLİTLENDİ